Starostlivosť o výrobok


Vážený zákazník,

ďakujeme, že si plánujete zakúpiť náš výrobok z rodiny O bag (ďalej iba výrobky O bag). Naším cieľom je Vaša maximálna spokojnosť. Preto si Vás dovoľujeme upozorniť na niekoľko faktov o výrobcích O bag a poradiť Vám, ako sa o zakúpený tovar starať tak, aby Vám slúžil čo najdlhšie.

 1.    Modely O bag majú hlavnú nosnú priehradku vyrobenú z veľmi ľahkého materiálu EVA. Rúčky kabelky sú vyrobené z různých materiálov a sú vhodné na nosenie v ruke i cez rameno.
 2.    Telo kabelky O bag je vyrobené z odľahčeného materiálu EVA. Tento materiál se vyznačuje svojou ľahkosťou, mäkkosťou a zároveň výbornou pevnosťou.
 3.    Materiál EVA je odolný voči UV žiareniu a dlhodobo si zachováva svoju pôvodnú farbu.
 4.    Rúčky z přírodních nebo syntetických materiálů je možné měnit dle potřeby. Inštalácia rúčok je veľmi jednoduchá. Pripevňujú sa šroubováním – závit nedotahujte, aby nevznikl otlak.
 5.    Hlavná nosná priehradka sa vyrába v různých farebných odtieňoch a je možné ju kombinovať s mnoha druhy rúčok, s vnútornou textilnou taškou a dalšími příslušnými originálními doplňky.
 6.    Kabelky O bag sú módny doplnok určený na prenášanie príležitostných malých a ľahkých vecí. Kabelka nesmie slúžiť na každodenné nosenie ťažkých predmetov presahujúcich maximálny doporučený limit. Maximálna povolená nosnosť kabelky je 2 kg.
 7.    Kabelka nie je vhodná na prenášanie tekutín bez pevného obalu, ostrých a horúcich predmetov, chemikálií a výbušnín.
 8.    Kabelka nie je určená na prenášanie či transport zvierat.

 9.    Kabelku nepreťažujte jednostranne ani bodovo. Používajte ju na účely, pre ktoré bola vyrobená.
10.   Kabelku používajte tak, aby nedochádzalo k jej rýchlemu opotrebeniu, znečisteniu alebo mechanickému poškodeniu.
11.   Po použití kabelky odporúčame odstranit rúčky a vyprázdniť jej obsah tak, aby sa sústavne nezaťažovala, čím si dlhodobo zachová svoj pôvodný tvar.
12.   Kabelku čistite vlažnou vodou alebo vlhkou handričkou, utriete do sucha. Kabelku v žiadnom prípade nesušte v mikrovlnnej rúre alebo v blízkosti tepelného zdroje. Rúčky neperte. V prípade, že sa znečistia alebo poškodia, je vhodnejšie zakúpiť nové.
13.   Pútka vnútorné tašky sa nepoužívajú na pripevnenie popruhu ani k zaveseniu na kočík. 
14.   Výrobky O bag sú módny a trendový tovar určený na sezónne použitie.
15.   Výrobky O bag chráňte pred nežiadúcim mechanickým poškodením (odrením, poškriabaním, ťahom, tlakom, vrypom a rezom), pred chemickými rozpúšťadlami, kyselinami, riedidlami, pred otvoreným ohňom a pred priamym i nepriamym slnečným žiarením.
16.   Na výrobku O bag sa nesmú robiť nevhodné úpravy (zmena tvaru a štruktúry materiálu apod.).
17.   V prípade reklamácie a odstúpení od kúpnej zmluvy je treba tovar odoslať riadne zabalený, aby nedošlo k jeho poškodeniu (telo kabelky v krabici apod.).

Poškodenie výrobku nedodržaním vyššie uvedených podmienok, nemôže byť predmetom reklamácie.

Reklamace sa nevzťahuje na zmeny vlastností kabelky a jej súčastí, ktoré vznikli bežným mechanickým opotrebovaním, nedodržaním zásad pre účelové použitie kabelky, zanedbaním riadnej údržby alebo mechanickým poškodením v závislosti na intenzite a spôsobe používania.
Pri používaní kabelky a jej častí, ktoré nesú známky možnej chyby, sa ďalším používaním môže stav chyby zhoršiť natoľko, že chybu nebude možné odstrániť alebo môže dôjsť k úplnému zničeniu výrobku. V prípade výskytu chyby preto výrobok ďalej nepoužívajte a bezodkladne uplatnite reklamáciu.

NÁVOD NA OŠETRENIE VÝROBKOV

Výrobky z prírodnej usne disponujú dostatočnou povrchovou úpravou voči vlhku, napriek tomu je neodporúčame premáčať. Mokré škvrny uschnú samy. Pri väčšom premočení utrite vlhkou jemnou hubkou či utierkou a nechajte pozvoľna vyschnúť pri izbovej teplote. Useň môže po premočení ľahko stmavnúť. 1x až 2x ročne ošetrite výrobok vhodným prípravkom.

- Mastné škvrny (čerstvé) posypte magnéziom alebo kriedovým prachom a nechajte účinkovať 24 hodín. Prach jemne odstráňte.
- Získané patina useň neznehodnocuje, ale naopak ju pridáva charakter prírodného produktu.
- Farba z držadiel môže byť v prípade navlhčení či nadmernej záťaže prenesená na odev.
- Štruktúra a farebné odlišnosti materiálu nemôžu byť predmetom reklamácie.

Výrobky z umelých materiálov nie sú rovnako kvalitné ako koženej a majú teda kratšiu životnosť ako výrobky z usne. Čistite navlhčenou handričkou a vytrite do sucha. Pri namočení ich utrite suchou handričkou a nechajte vyschnúť pri izbovej teplote. Výrobok nesušte v blízkosti tepelného zdroja. Upravte do pôvodného tvaru napr. Vycpáním papierom, aby si zachovali tvar.

Výrobky z lakovaného materiálu očistite mierne navlhčenou utierkou a dosucha utrite. Výrobok nesušte v blízkosti tepelného zdroja. Nevystavujte vlhkému prostrediu.

Výrobky z textilu a nylonu nie je žiaduce premáčať. Čistiť jemným silónovym kefkou. Nie je doporučené prať v automatickej práčke.

Výrobky z prútia a lyka majú zvýšenú citlivosť na vlhko, nie je teda odporúčané ich premočení. S ohľadom na použitý materiál a sezónne určenie u nich dochádza k rýchlejšiemu prirodzenému opotrebovaniu. Ak dôjde ku zmoknutiu, vytvarujte výrobok do pôvodného tvaru, opatrne a pozvoľna nechajte vyschnúť pri izbovej teplote. Zátaž výrobku z týchto materiálov nesmie presiahnuť 2 kg.

Výrobky galantéria nesmie byť preťažované jednostranne ani bodovo, hmotnosť obsahu musí byť vždy úmerná charakteru výrobku pevnosti materiálu. Používajte výrobok vždy na účel, pre ktorý je určený a rešpektujte maximálnu povolenú nosnosť 2 kg.

Poškodenie výrobku nedodržaním uvedených a všeobecne platných zásad nemôže byť predmetom reklamácie.

 Hodinky O clock


Vode odolnosť hodiniek O clock, O click a O chive
Hodinky O clock sú tzv. vode odolné do úrovne 3 ATM. Úroveň 3 ATM znamená, že hodinky sú chránené před bežným stykom s vodou (dážď, pot, vlhkosť a náhodný styk s vodou), ale nie sú vode odolné v situáciách, pri ktorých na ne pôsobí tlak vody.


Pokyny pre použitie
Výrobok O clock, O click a O chive sa skladá z dvoch častí – silikónový náramok (O clock) alebo rámik z PVC (O click, O chive) a vyberateľný mechanizmus hodiniek samotných.

Hodinky sa nastavujú úplne štandardným postupom pomocou regulačného tlačidlom na pravom boku výrobku. Regulačné tlačidlom je potrebné najskôr vytiahnuť a potom ho otáčať až do požadovanej polohy ručičiek.
Regulačné tlačidlom je potrebné vždy zasunúť späť a nenechávať ho otvorené, aby nedošlo ku zníženiu vode odolnosti. So silikónovým náramkom je potrebné manipulovať veľmi opatrne, zvlášť pri zasúvaní hodiniek
a predchádzať tak možnému vzniku poškodenia.Pokyny pre vybratie mechanizmu hodiniek
Pre vybratie hodiniek stačí mierny tlak na vnútornú stranu náramku v strede okrúhlej základne. Pri vyberaní mechanizmu dávajte pozor na regulačné tlačidlo, aj s náramkom manipulujte opatrne.


Odpovednosť za škody
Záruka je spotrebiteľom poskytovaná spoločnosťou FULLSPOT na základe DJgs z 2. februára 2002,
č. 24, o materiáloch určených k predaju a záruke na spotrebný tovar.

Hneď ako bude na výrobku O clock, O click alebo O chive zistená akákoľvek chyba, výrobok ďalej nepoužívajte a uplatnite nárok na reklamáciu bez zbytočného odkladu u predajcu, u ktorého bol výrobok zakúpený. Vo chvíli nahlásenia chyby musí byť súčasne predložený doklad o zakúpení výrobku.
Dátum vystavenia a dátum ohlásenia chyby nesmie byť viac ako 24 mesiacov. Na baterku sa vzťahuje záručná doba šesť mesiacov. Záruka sa vzťahuje na výrobné alebo materiálové chyby.

Okrem záväzných a nepredpojatých práv, ktoré sú poskytované kupujúcemu na základe zákonných ustanovení, sú zo záruky vylúčené nasledujúce škody:

1.   Škody spôsobené spotrebiteľom alebo nesprávnym používaním (pretrhnutý remienok z dôvodu nevhodne zvolenej veľkosti) alebo údržbou hodiniek alebo ich skladovaním na miestach, ktoré nie sú v súlade s návodom alebo zdravým rozumom.
2.   Normálne používanie výrobku alebo jeho komponentov. Táto záruka neplatí, ak je výrobok opravovaný nepovolanými osobami alebo s pomocou dielov, ktoré nie sú originálne alebo nesplňujú potrebné požiadavky na bezpečnosť a kvalitu.

Vznik škody neumožňuje predĺženie záručnej doby nad limity uvedené v záručnom liste. Po overení škody na výrobku je možné získať dva závery:

1. Výrobok je chybný a v tom prípade bude okamžite a čo najrýchlejšie opravený.
2. Uvedená chyba neexistuje. V tom prípade naúčtuje predajca náklady na technické overenie a na žiadosť zákazníka vypracuje odhad nákladov na prípadnú opravu.


Upozornenie
Hodinky O clock nie sú hračka a nie sú určené deťom do 3 rokov.


 

Slnečné okuliare O sun


Zostrojenie slnečných okuliarov O sun
Pre zloženie šošovky stačí mierny tlak na vnútornú časť rámu okuliarov.
1.   Vložte obrúčky šošovky smerom od vonkajšieho okraja rámu okuliarov.
2.   Veľmi jemne stlačte rámy šošovky a postupujte až k premosteniu nad nosom.
3.   Odoberte nožičky okuliarov stlačením kovovej časti.
4.   Vložte nové nožičky okuliarov na určené miesto a zamknite kovovým tlačidlom.

Pokyny pre použitie
Výrobok O sun sa skladá z predného tela, nožičiek okuliarov a rámov šošoviek, všetky tieto časti okuliarov sú variabilné a vymeniteľné. Zachádzajte so všetkými časťami jemne a opatrne, tým predídete možnosti vzniku poškodenia.

Rámy a šošovky sú vyrobené pre bežné nosenie, kedy sa nepredpokladá nadmerné zaťažovanie. Slnečné okuliare nie sú vhodné pre priame pozorovanie slnka a umelo vyrobených zdrojov UV žiarenia. Slnečné okuliare nie sú vhodné pre šoférovanie za zníženej viditeľnosti, za súmraku alebo v noci.

Okuliare odporúčame čistiť vodou alebo neutrálnym mydlom a nepoužívať znečistené a drsné tkaniny, ktoré by mohli okuliare poškodiť.

Okuliare uchovávajte vo vhodnom obale, tým predĺžite ich životnosť. Okuliare nevystavujte neprimeranému slnečnému žiareniu, teplotám vyšším ako 40 stupňov Celzia a chráňte výrobok pred kontaktom s chemickými látkami ako napríklad lakmi a farbami na vlasy. 

Odpovednosť za škody
Hneď ako bude na výrobku O sun zistená akákoľvek chyba, výrobok ďalej nepoužívajte a uplatnite nárok na reklamáciu bez zbytočného odkladu u predajcu, u ktorého bol výrobok zakúpený. Vo chvíli nahlásenia chyby, musí byť súčasne predložený doklad o zakúpení výrobku. Dátum vystavenia a  dátum ohlásenia chyby nesmie byť viac ako 24 mesiacov.

Okrem záväzných a nepredpojatých práv, ktoré sú poskytované kupujúcemu na základe zákonných ustanovení, sú zo záruky vylúčené nasledujúce škody:

• Škody spôsobené spotrebiteľom alebo nesprávnym používaním (pretrhnutý remienok z dôvodu nevhodne zvolenej veľkosti) alebo údržbou hodiniek alebo ich skladovaním na miestach, ktoré nie sú v súlade s návodom alebo zdravým rozumom.

• Normálne používanie výrobku alebo jeho komponentov. Táto záruka neplatí, ak je výrobok opravovaný nepovolanými osobami alebo s pomocou dielov, ktoré nie sú originálne alebo nesplňujú potrebné požiadavky na bezpečnosť a kvalitu.

Po overení škody na výrobku je možné získať dva závery:

• Výrobok je chybný a v tom prípade bude okamžite a čo najrýchlejšie opravený. 

• Uvedená chyba neexistuje. V tom prípade naúčtuje predajca náklady na technické overenie a na žiadosť zákazníka vypracuje odhad nákladov na prípadnú opravu.

Upozornenie
Slnečné okuliare O sun nie sú hračka a nie sú určené deťom do 3 rokov.